Nasz zespół to ciekawa mieszanka młodości, dojrzałości i dużego doświadczenia.
Wszyscy mamy różne pasje ale łączy nas profesjonalizm i chęć współpracy dla osiągnięcia wspólnych korzyści, naszych i Waszych.
Izabela Kotyńska-Zielińska
Jestem założycielką Today We Have, edukatorką oraz comunikatorką idei Ocean Literacy. Od 2015 roku jestem koordynatorką międzynarodowego Konkursu fotograficzno-filmowego I live by the Sea .
Uwielbiam zdobywać wiedzę, dlatego po ukończeniu studiów politologicznych uzyskałam dodatkowe kwalifikacje w zakresie historii, a następnie edukacji. Mocno wierzę w wysoką jakość edukację – taką, która nie zna granic i jest otwarta dla każdego.
Właśnie z tej wiary narodził się projekt I live by the Sea skierowany do dzieci i młodzieży. Filozofią tego projektu jest stworzenie platformy umożliwiającej wymianę informacji wszystkim osobom zainteresowanym oceanem i zrównoważonym rozwojem. W realizacji tej idei przyświeca nam hasło: „Wszyscy żyjemy nad morzem, niezależnie od tego, czy mieszkamy na plaży, czy wysoko w górach”.
Brałam udział w wielu projektach, a jedne z najbardziej ekscytujących wydarzeń, które miałam przyjemność prowadzić, to m.in. wystawa proektu I live by the Sea w 2017 roku podczas Konferencji ONZ na rzecz Oceanów w Nowym Jorku, a także jej kolejne edycje w Brukseli (2018), Lizbonie, Southampton (2019), Gdyni (2021), Paryżu, Rawennie, Lizbonie, Strasburgu (2022), Rostocku (2023) oraz na Krecie (2024).
Z dumą mogę powiedzieć, że moje działania mają sens – od 2020 roku projekt I live by the Sea jest oficjalnym partnerem Dekady Nauk o Oceanie na rzecz Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
W 2022 roku moja praca została doceniona podczas Europejskich Dni Morza w Rawennie, gdzie projekt I live by the Sea zdobył prestiżową główną nagrodę koalicji EU4Ocean – Main EU4Ocean coalition award – Sky Blue, przyznaną przez Dyrektora Generalnego DG MARE Komisji Europejskiej. To wyróżnienie podkreśliło mój wkład w rozwój Ocean Literacy w Europie, mobilizację społeczności i promowanie zasad koalicji EU4Ocean.
Od 2018 roku Prowadzę warsztaty Ocean Action dla dzieci i młodzieży oraz Ocean zmian.
Od 2020 roku współtwórczyni Niepodręcznika Oceanicznego, który został laureatem Nagrody POP Science ŚFN Katowice 2023 dla najlepszych popularyzatorów nauki w kategorii wideoblog.
Od 2020 roku jestem członkinią założycielką europejskiej koalicji EU4Ocean. W 2023 roku rozpoczęłam koordynację projektu EARTHgames4EyoUth wspieranego przez program Erasmus+ Unii Europejskiej. Od 2024 roku pełnię także rolę mentorki dla szkół biorących udział w projekcie SHORE is a Mission Ocean and Waters, realizowanym w WSB University Polish Country HUB i finansowanym z programu Horyzont Europa UE na rzecz badań i innowacji.
Jak powiedział George Bernard Shaw: „Nie ma bardziej szczerej miłości niż miłość do jedzenia”. Uwielbiam gotować i uczyć się przygotowywania nowych dań z różnych zakątków świata. Fascynuje mnie kuchnia japońska, a moim marzeniem jest podróż do Tokio i zjedzenie sushi przygotowanego przez mistrza Jiro Ono!
Więcej informacji: ORCID
Tymon Zieliński
Profesor doktor habilitowany Tymon Zieliński jest liderem zespołu Badania i Edukacji w zakresie Klimatu i Oceanów w Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie. Tymon Zieliński jest aktywnym badaczem, współautorem ponad 100 recenzowanych artykułów naukowych oraz ponad 200 wystąpień konferencyjnych, a także uczestniczy w procesie wydawniczym, jako edytor tematyczny w międzynarodowych czasopismach, m.in. w Frontiers in Marine Science, Atmosphere, Oceanologia czy Sustainability.
Od 2025 roku, Tymon jest Deupty Joint Coordinator w Regular Process for Global Reporting and Assessment of the State of the Marine Environment, gdzie od 2016 roku reprezentuje Europę Środkowo-Wschodnią. Tymon w 2019 roku został członkiem European Marine Board Communication Panel, a od 2024 jest jego przewodniczącym. W latach 2020-2022 był także przewodniczącym grupy roboczej ds. Klimatu i Oceanów Koalicji EU4Ocean. W 2022 roku, Tymon Zieliński wygłosił zaproszone przemówienie w ramach sesji plenarnej UN Ocean Conference, która odbyła się w lipcu w Lizbonie.
Tymon bierze udział w wielu projektach naukowych i edukacyjnych, z zakresu badania procesów zachodzących w systemie ocean-atmosfera i dotyczących zmiany klimatu, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii zrównoważonego rozwoju. Tymon od początku swojej kariery zawodowej jest zaangażowany w działania edukacyjne, zarówno w nauczaniu formalnym, jak i poza formalnym. W IO PAN, Tymon Zieliński jest koordynatorem Szkoły Doktorskiej GeoPlanet.
W uznaniu swoich dokonań naukowych oraz organizacyjno-edukacyjnych, Tymon został w roku 2021, ,,twarzą” europejskiej akcji dot. Research Integrity oraz został wyróżniony tytułem Green Hero by BNP Paribas for climate research and education.
Pełne CV można znaleźć TUTAJ